Rođen je 5. decembra 1982. godine. Dušan radi u Hrvatskom Institutu za Biološku raznolikost - HIB a dio radnog vremena zaposlen je u Institutu za istraživanje i razvoj održivih ekosistema (IRES). Njegov rad uključuje različite aspekte istraživanja riba, vodozemaca i gmizavaca, kao što su biogeografija, ekologija, morfologija, taksonomija, filogeografija, zaštita, itd. Postdiplomski studij biologije započeo je 2009. godine i uspješno odbranio doktorsku disertaciju iz područja biogeografije i preklapanja niša kod zmija otrovnica u novembru 2013. godine. Radno iskustvo stekao je radom u Državnom zavodu za zaštitu prirode kao stručni suradnik za kičmenjake (2008.-2012.). Tokom tih 5 godina radio je na izradi drugog izdanja Crvene knjige vodozemaca i gmazova Hrvatske te kao ekspert u izradi Natura2000 ekološke mreže u Hrvatskoj (važna područja za vodozemce i gmazavce). Tokom 2009. i 2010. godine je također vodio projekat inventarizacije vodozemaca i gmazavaca na graničnom području rijeke Une. Tokom karijere bio je voditelj 12 projekata za zaštitu biološke raznolikosti te nekih od najdužih projekata monitoringa herpetofaune u Hrvatskoj: šest godina (2007.-2012.) praćenja Vipera ursinii macrops i Vipera ammodytes u Hrvatskoj (NP Paklenica), četiri godine (2009.-2012.) praćenje Ablepharus kitaibelii na području PP Papuk. Tokom 2012. i 2013. bio je angažiran kao key ekspert za herpetofaunu na međunarodnom MANMON projektu (NATURA2000 menadžment i nadzor u Hrvatskoj). Dušan je glavni urednik naučno-stručnog časopisa HYLA - herpetološki bilten te je recenzent u pet međunarodnih časopisa. Ujedno je autor četiri knjige i 31 znanstvenog rada iz područja ihtiologije i herpetologije. Pohađao je brojne znanstvene kongrese sa oralnim prezentacijama (19) i posterima (5) . e-mail: jelic.dusan (at) gmail.com
Benjamin Jusić rođen je 07.09.1982. godine u Minhenu. Od ranog djetinjstva bavio se herpetofaunom i poslije dugogodišnjeg rada u teraristici odlučio se posvetiti istraživanjem vodozemaca i gmizavaca. 2006. godine preselio je u Mostaru gdje je i upisao studij Biologije na Univerzitet „Džemal Bijedić“ i tu diplomirao i magistrirao. Dugogodišnji rad sa zmijama je rezultirao Diplomskim radom sa naslovom „Diverzitet ophidiofaune (Reptilia, Squamata: Serpentes/Ophidia) na području Hercegovine“ te Magistarskim radom „Spolni dimorfizam i morfološka varijabilnost vrste Vipera ammodytes Linnaeus, 1758 na području Hercegovine“. Benjaminov terenski rad se manifestira i u brojnim naučnim radovima i posterima, učestvovao je u mnogim projektima širom regije od Hrvatske do Makedonije. Njegova uska specijalnost je Ophidiofauna sa posebnom osvrtom na Viperidae. Preko 15 godina rada sa otrovnicama doprinjelo je na terenskom radu i istraživanju. 2014-te godine se priključio BHHU: ATRA s ciljem podržavanja i razvoja istraživanja herpetofaune u BiH i regiji.
Rođen je 17.02.1989. godine u Sarajevu, Bosna i Hercegovina. Mirza se zanima za prostornu ekologiju, konzervacijsku biologiju te korištenje satelitskih podataka za GIS i modeliranje prvenstveno za studije vodozemaca i gmizavaca. Mirzu zanima priroda, planine, bubnjevi i glasna muzika. Završio je bachelor studije iz biologije 2013. godine na Univerzitetu u Sarajevu. Njegova bachelor teza se fokusirala na razvoj GIS baze podataka za vodozemce i gmizavce Bosne i Hercegovine. Tokom bachelor studija, bio je uključen u razne projekte koje je sproveo sa Društvom Studenata Biologije (DSB) i BHHU ATRA. Završio je master studije u geo-informatičkim naukama i okolišnom modeliranju 2016. godine na Lund Univerzitetu (Švedska) i u ITC-u, Univerzitet Twente (Holandija). Rad na master tezi se fokusirao na procjenjivanje Natura 2000 mreže zaštićenih područja za zaštitu vodozemaca i gmizavaca Krita (Grčka). Rad je uključivao modeliranje distribucije vrsta (species distribution modelling) i „GAP“ analizu, gdje se procjenjuje nivo pokrivenosti rasprostranjenja vrsta od strane Natura 2000 mreže. Koautor je više radova u oblasti herpetologije i koautor je jedne knjige u ovoj oblasti. Trenutno radi za odsjeku za nauke o okolišu (Environmental science) na Radboud Univerzitetu u Nijmegenu (Holandija), gdje radi na razvijanju i poboljšanju modela koji su dizajnirani da kvantificiraju antropogeni uticaj na biodiverzitet.